Click here to read this mailing online.

Your email updates, powered by FeedBlitz

 
Here are the latest updates for you


 

"בלוגרים - רק בלוג עצמאי - קהילת בלוגים עצמאיים בעברית" - 27 new articles

 1. ‫כשלון מביך: הדור הבא 24/7 סוגרת עונה‬
 2. ‫CTIA 2011: אירוע Unpacked של סמסונג בחודש הבא, נקסוס פריים ייחשף?‬
 3. ‫HTC Runnymede דלף בוידאו, נראה ענק‬
 4. ‫שנה טובה מבלינק!‬
 5. גוגל מפות מציג: מפת הזומבים העולמית
 6. האפליקציה שעוקפת תפריטים קוליים מעצבנים: עכשיו גם באייפון
 7. ‫אנטומיה של גריי – עונה 8 התחילה!!! פרומו והצצה לפרק 3 (כן כן היה פרק כפול!)‬
 8. ‫וובינר – איך להפוך את החגים לתקופה הכי חזקה בעסק שלך‬
 9. ‫HP משיקה בישראל מחשב מולטימדיה עם מעבד Sandy bridge‬
 10. איך פותרים את הסכסוך הישראלי-פלסטיני: 5 רעיונות קריאטיביים
 11. ‫ביקורת סלולר: Sony Ericsson Xperia Arc‬
 12. ‫ריצות ארוכות כל שבת‬
 13. מטורף: מדענים הצליחו ליצור סרט מפעילות המח (וידאו)
 14. ‫שנה מתוקה מדבש‬
 15. שנה טובה בסימן מחאה חברתית של כוכבי הפרסומות (וידאו)
 16. ‫מירוץ ה24 שעות ריצה הראשון.. לחצות את הלילה בביטחה‬
 17. ‫שנה טובה, שגם השנה, נגשים את חלום המשפחה, לכל איש ואישה.‬
 18. ‫משבר זהות: האם ה-Droid HD או ה-Droid RAZR?‬
 19. ‫טלפון באמצע הלילה / גלעד‬
 20. נוט-דוג
 21. ‫אווא פיננסי בע"מ נ' מלכה: בית המשפט מסביר איך מסכימים לתנאי שימוש.‬
 22. אפליקציה: מי איש השנה שלכם בפייסבוק?
 23. ‫ריאליטי ילדים: זה עומד להיות משעמם‬
 24. 5 דברים שכדאי לדעת ולעשות בטיימליין של פייסבוק (תמונות)
 25. ‫האם כך יראה אייפון 4S?‬
 26. רוצים לעשות סוף לגנבות ? התקינו שערים חשמליים
 27. ‫הכל שקוף וחשוף – וזה מרגש!‬
 28. More Recent Articles
 29. Search בלוגרים - רק בלוג עצמאי - קהילת בלוגים עצמאיים בעברית
 30. Prior Mailing Archive

‫כשלון מביך: הדור הבא 24/7 סוגרת עונה‬

: ‫כשלון מביך: הדור הבא 24/7 סוגרת עונה‬ : ‫כשלון מביך: הדור הבא 24/7 סוגרת עונה‬

זה נגמר. תודה לאל.

הצ'ק ליסט הושלם. הדור הבא 24/7 הצליחה לסמן וי בכל קטגוריה. ברשימת הכשלון, כן? בחיי, אני לא חושב שראיתי אי פעם פלופ כל כך מפואר. וארכיון הבלוג יעיד שצברנו ביחד כמה שעות ריאליטי גרוע במיוחד.

אי אפשר לדעת מהיכן להתחיל. יותר מדי דברים גרועים מונחים על השולחן ומחכים לסכין המנתחים. הרי למה הדבר דומה? למתמודד בהישרדות שמודח ומגלה שהוא יכול לאכול כל מה שירצה.

אולי שווה להתחיל דווקא בזהות המנצחים שמעידה על גודל הכשלון: קרן וגב. אין לי אפילו שמץ של מושג מה שם משפחתה של קרן אבל נגיע לזה אחר כך. קרן וגב. וואו. מביך עד כמה שזה מביך. אפילו משפיל. לא הייתי רוצה להיות יעל אבנרי הלילה. אבנרי הביאה לעולם ילד שאף אחד לא רצה. ילד יקר שאף אחד לא רצה. ההשפלה גדולה: הזוכה הגדול בריאליטי שמטרתו הייתה למצוא אהבה לאיתן אורבך הוא בכלל גבר אחר. הצופים, לפחות המעט ששרדו, ניצבו מול הטלוויזיה והפנו אצבע מאשימה: הם לא היו מרוצים מנקודת המוצא של הדור הבא.

ואיך אפשר להיות מרוצים מליהוק של אדם משעמם כמו איתן אורבך. אבל נעזוב את אורבך. איך אפשר להיות מרוצים מליהוק של 18 בנות שנראות ומתנהגות בדיוק אותו הדבר? חי שפמי, שיקום הישראלי שמבדיל בין ליז קציר וענת שלזינגר. כן, לגמרי גיגלתי את השמות שלהן. ליהי, הפיינליסטית שסיימה במקום הרביעי, חששה שתיתפס כאפורה. יהיה לה מזל אם בעוד שבוע מישהו בכלל יזכור את קיומה.

האכזבה קשה. שנים כתבתי כאן (ובמקומות אחרים) שמה שישראל צריכה בעונת הקיץ הוא ריאליטי של אנשים חצי עירומים בבריכה. הדור הבא לקחה את האמירה שלי צעד אחד לאחור והייתה ריאליטי של אנשים משעממים חצי עירומים בבריכה. הדבר הזה היה פשוט לא מספיק מעניין.

ואיך יהיה מעניין כשאפילו שני המנחים שלו מצליחים לדגמן סלידה מהפורמט בכל רגע נתון ובכל פלטפורמה אפשרית? לבי על טל ברמן ואביעד קיסוס שלא צלחו את המעבר מהרדיו לטלוויזיה. לבי האחר הוא על הצופים שנאלצו לחזות בפיאסקו.

בטח שמדובר בפיאסקו. דין הדור הבא אינו שונה מדין כוכב נולד בנוגע לשינויי פורמט באמצע העונה. לעולם לא אבין כיצד התבצעו ההדחות במהלך העונה. פעם איתן מדיח ופעם הצופים מדיחים. הכל מסורבל. ולמה לכל הרוחות רביעיית הגמר מורכבת משישה אנשים? כל כך הרבה שאלות נטולות תשובות.

באופן כללי, לא משנה איך נהפוך את זה, כל החוויה הזו הייתה מביכה למדי. כמו מבט ליקום מקביל מוזר. משתתפי הדור הבא בטוחים שהם הדבר הגדול הבא של ביצת הסלבס בישראל. לא ברור איך הגיעו למצב הזה. הרי קשר עם העולם מחוץ לווילה היה להם. כלום לא שמעו שאף אחד בישראל לא ממש מתעניין במצבם? ואולי  בת ים היא מצבור אנרגיה קסום המאפשר ליושביו להתנתק מהמציאות בעודם משתתפים בתכנית מציאות.

בסופו של יום, המפסיד הגדול הוא לא הצופה שישב מול הטלוויזיה וסבל. גם לא הצופה שאיבד את השלט ונאלץ לצפות בתכנית המביכה. המפסיד הגדול הוא ההוא עם הבלוטה במצח שלעד ייזכר כהוא עם הבלוטה במצח.

זו מורשת הדור הבא 24/7. זו ולא אחרת.

 
Email to a friend

‫CTIA 2011: אירוע Unpacked של סמסונג בחודש הבא, נקסוס פריים ייחשף?‬

: ‫CTIA 2011: אירוע Unpacked של סמסונג בחודש הבא, נקסוס פריים ייחשף?‬ : ‫CTIA 2011: אירוע Unpacked של סמסונג בחודש הבא, נקסוס פריים ייחשף?‬

‫בעוד כשבועיים וחצי, צפויה לצאת לדרך תערוכת  CTIA 2011, שהשנה תארח כ-250 חברות טכנולוגיה, ג'אדג'טים וסלולאר כמו נוקיה, גוגל, סמסונג, אפל וכן גם HTC, מוטורולה, LG  ועוד רבות וטובות. בכנס, שיערך בסן-דייגו בין התאריכים 11-13 באוקטובר, סמסונג צפויה לקיים הכרזה מיוחדת בעוד אירוע Unpacked שנערכים בתדירות גבוהה לאחרונה. אירוע הUnpacked האחרון של סמסונג נערך בתחילת [...]

 
Email to a friend


‫HTC Runnymede דלף בוידאו, נראה ענק‬

: ‫HTC Runnymede דלף בוידאו, נראה ענק‬ : ‫HTC Runnymede דלף בוידאו, נראה ענק‬

‫את מכשיר ה-Runnymede כבר הספקנו להכיר, אבל עוד לא יצא לנו לראות עד כמה באמת הוא גדול. בסרטון וידאו שדלף לרשת, הוסר ואז חזר בשנית, ניתן להתרשם מגודלו של מסך ה-4.7 אינצ’ ביחס ליד של סוקר. בוידאו ניתן גם לראות את הלוגו של Beats Audio וכך ייתכן כי מדובר יהיה במכשיר השני פרי השיתוף פעולה [...]

 
Email to a friend

‫שנה טובה מבלינק!‬

: ‫שנה טובה מבלינק!‬ : ‫שנה טובה מבלינק!‬

הנה זה בא הנה זה מגיע.

החגים כבר כאן וכמו הקיץ מרגע שהם הופיעו קשה להתעלם מהם. שתי שאלות חוזרות על עצמן מדי שנה, מה עושים בחג או בגרסה היהודית שלה: איפה אתם בחגים ומתי זה נגמר.

על השאלה הראשונה אין לנו איך לענות, רק לאחל שנה טובה וחגיגה מתמשכת של מזג אוויר נעים, אוכל טוב ואנשים נחמדים ומחייכים סביבכם. על השאלה השנייה, התשובה ברורה – אחרי החגים.

מאחר ולפני החגים כבר פה וכל אחד מברך את עובדיו/שותפיו/חבריו/מנהליו וכל העומד מסביבו ומלפניו בברכת "נטפל בזה אחרי החגים", הכנו עבורכם כפתור מיוחד שיעביר אתכם ישר לשם.

למי שמסביבכם שעוד מטיל מטלות ודורש דרישות תוכלו לשלוח את הכפתור עם חיוך גדול.  http://www.blinkit.co.il/shanatova2011/


כפתור אחרי החגים


באשר אלינו כאן בבלינק, בשנה החולפת גדלנו וצמחנו מאוד ואנחנו כהרגלנו נהנים מכל רגע ומצרפים עוד אנשים שאוהבים חגים, מועדים ובעיקר אינטרנט.

ואפרופו אינטרנט, כפי שבוודאי שמעתם פייסבוק לא נחה והחברה עורכת שינויים נוספים ומהותיים מאוד.

אם יישאר לכם זמן בין הארוחות, צירפנו לכם כאן מצגת הסבר על המהלך הבא של פייסבוק והמשמעות שלו לארגונים.


שנה טובה לכולם!

חג שמח

שגיא חמץ וכל צוות בלינק


חידושים ושינויים בפייסבוק, ספטמבר 2011

View more presentations from Blink

 
Email to a friend

גוגל מפות מציג: מפת הזומבים העולמית

: גוגל מפות מציג: מפת הזומבים העולמית : גוגל מפות מציג: מפת הזומבים העולמית

מה קורה כששואלים את גוגל מפות היכן מרוכזים זומבים ברחבי העולם? מתקבלת מפת הזומבים העולמית, פרויקט של מכון האינטרנט של אוניברסיטת אוקספורד. המפה, שמתבססת על חיפוש מילת מפתח “זומבים”, מדגישה באמצעים ויזואליים את הריכוזים האבסולוטיים של הפניות למילה זו במנוע החיפוש של Google Maps וכך אפשר ללמוד היכן מרבים להתייחס לתופעת האנשים האל-מתים.

המפה מגלה שתי מגמות מעניינות: ראשית, רוב העולם לא מתעניין בתופעה ושנית, העולם האנגלופוני אובססיבי לגבי זומבים, בעיקר כשהדבר נוגע לערים גדולות. באפריקה, אחד ממקורות ההשראה של התופעה, אדישים למילה הזו. כמובן שזה לא מפתיע שכן בארצות שאינן דוברות אנגלית לא ישתמשו במילה האנגלית לתיאור התופעה. למרות זאת, אפשר להבחין במפה בריכוז קטן אך גאה של זומבים ישראלים! אנחנו מחכים בקוצר רוח לחפיפה בין מפת הזומבים למפת הערפדים העולמית. תודה לדוד מירון על הטיפ. (דרך הגרדיאן).

zombieslarge


 
Email to a friend

האפליקציה שעוקפת תפריטים קוליים מעצבנים: עכשיו גם באייפון

: האפליקציה שעוקפת תפריטים קוליים מעצבנים: עכשיו גם באייפון : האפליקציה שעוקפת תפריטים קוליים מעצבנים: עכשיו גם באייפון

Zappix, האפליקציה הישראלית חדשה שעוקפת את התפריטים הקוליים בטלפון, זמינה עכשיו להורדה חינם לאייפון. בסוף יוני כתבנו כאן על האפליקציה לאנדרואיד ובלקברי של Zappix, שירות שממיר תפריט קולי מורכב לתפריט ויזואלי. במקום להקשיב לכל האפשרויות הלא רלוונטיות בזו אחר זו עם Zappix פשוט מדפדפים במהירות בתפריט הוויזואלי, ומגיעים ישירות ליעד הרצוי.

התנסות עם השירות סיפקה תוצאות חלקיות. כשניסינו להתקשר לאורנג’ השיחה הסתיימה בלי חיבור פעם אחת ואילו בפעם השנייה המוקד האוטומטי ביקש מאיתנו להזין את מספר הטלפון שלנו. כלומר, נתקענו בתפריט קולי ולא חסכנו זמן. ניסיון חיוג ישיר לשירותי בריאות כללית עלה דווקא יפה.

במהלך השיחה מוצג חיווי ויזואלי בטרם נוצר החיבור, מה שמעורר תסכול קל שכן הסיבה לשימוש באפליקציה מלכתחילה היא חיסכון בזמן. כך שאם מחכים בכל מקרה על הקו (גם אם פרק זמן קצר יותר) זה מתסכל. לא ברור גם למה מוצגת תיבת אישור “הצגת תהליך ויזואלית?” שכן הנחת היסוד אמורה להיות שמי שמשתמש באפליקציה מעוניין בתהליך ויזואלי.

אפליקציה חלופית חינמית שאפשר להשתמש בה היא שירות.נט לאייפון.

027028

029030

031032

Zappix


 
Email to a friend

‫אנטומיה של גריי – עונה 8 התחילה!!! פרומו והצצה לפרק 3 (כן כן היה פרק כפול!)‬

: ‫אנטומיה של גריי – עונה 8 התחילה!!! פרומו והצצה לפרק 3 (כן כן היה פרק כפול!)‬ : ‫אנטומיה של גריי – עונה 8 התחילה!!! פרומו והצצה לפרק 3 (כן כן היה פרק כפול!)‬

אנטומיה של גריי חזרה, בגדול ? לא יודעת אם להגיד את זה …
אבל זה בהחלט היה!
בקצרה קרה בפרק?
מרדית' ומדרימי שלנו כמו שאמרנו וידענו לא בדיוק מסתדרים בעקבות האירוע של זיוף המחקר
יש מצב שעוד ייקחו להם את התינוקת החדשה בגלל הסכסוך שלהם
הצ'יף שהבין שאף אחד לא ייקח את מרדית' לעבוד אחרי הפאשלה שלה, ושאין מה לעשות, בעצם הכל באשמתו- הרי הוא לחץ עליה . החליט לקחת את האשמה עליו ולהגיד שהוא זייף את המחקר ולפרוש לחיים יותר רגועים!

חושבים ששפרד יחליק למרדית' ככה ? לא ממש לא … עדין לא סולח
הצ'יף מתחיל ללמד את ביילי על המחקר שלנו ומעניק לה את המחקר שלו על הסכרת

אלכס- אף אחד לא ממש סולח לאלכס ובתכלס כמה שהוא חתיך הם צודקים- הוא אידיוט!
לקראת הסוף אפשר לראות עוד ניצוץ של תקווה שם במערכת היחסים .. אבל לא נראה לי שזה יהיה אותו הדבר עוד לעולם

ואז יש את כרסטינה- אחרי שמרדית' נוזפת קשות בהאנט על זה שהוא לא ממש מקבל את כרסטינה ושאסור לו ללחוץ עליה להביא ילד שהיא לא רוצה אחרת הילד יצא דפוק כמוהה- האנט מבין את גודל טעותו והולך עם כרסטינה לעשות הפלה

מה יהיה עוד ?
ככל הנראה יהיה מעניין, אם יהיה מעניין מספיק- לא יודעת

 
Email to a friend

‫וובינר – איך להפוך את החגים לתקופה הכי חזקה בעסק שלך‬

: ‫וובינר – איך להפוך את החגים לתקופה הכי חזקה בעסק שלך‬ : ‫וובינר – איך להפוך את החגים לתקופה הכי חזקה בעסק שלך‬

Click here to view the embedded video.

חזרה לאזור החברים

 
Email to a friend

‫HP משיקה בישראל מחשב מולטימדיה עם מעבד Sandy bridge‬

: ‫HP משיקה בישראל מחשב מולטימדיה עם מעבד Sandy bridge‬ : ‫HP משיקה בישראל מחשב מולטימדיה עם מעבד Sandy bridge‬

 • Pavilion dv6-6140 מביא לידי ביטוי עיצוב מרשים ואלגנטי
 • מעבד בארכיטקטורת ה-Sandy bridge
 • כרטיסי גרפיקה מהמתקדמים בעולם של AMD
 • איכות הצליל מבית היוצר של ה-beats

המחשב החדש בסדרתdv6   pavilion מאגד בתוכו את עילית הטכנולוגיה העכשווית של HP; בין השאר כולל המחשב את מעבד האינטל בטכנולוגיית sandy bridge,  ה- Intel® Core™ i5-2410M, הדור הבא של המעבדים. בנוסף, למחשב זיכרון 6 GB DDR3 וזיכרון גרפי DDR5 לביצועים מקסימליים בצפייה בסרטי HD, gaming ועריכת תמונות ברזולוציה גבוהה.

למחשב כרטיס גראפי מהמתקדמים ביותר בעולם, מבית AMD, ה-Radeon HD 6490M. את חווית המולטימדיה משלימה מערכת הסאונד beats audio  הכוללת ארבעה רמקולים איכותיים המובנים בגוף המחשב.

המחשב נהנה מתמיכה מלאה של מערכת ה HP Premier experience המספקת חווית שימוש משודרגת למשתמשים. המערכת מאפשרת אתחול מהיר ביותר של המחשב, ערכת coolsense המונעת התחממות יתר ומאפשר שימוש נוח וארוך טווח. ה- protect smart הנה מערכת טכנולוגית  מתקדמת המזהה שינויי מצבים קיצוניים כגון טלטלות קשות או מהמורות ונועלות את הכונן הקשיח באופן אוטומאטי. סוגרת את חווית המשתמש הנה ה-simple pass, מנהל הסיסמאות המרכז את כל סיסמאות המשתמש במקום אחד ומגן עליהם באמצעות טכנולוגיית קריאה של טביעת אצבעות.

לצד החידושים הטכנולוגיים זוכה ה-dv6  החדש לאריזת אלומיניום קשיחה בעיצוב חדשני עם שתי יציאות USB  3.0. שאר חלקי המחשב מורכבים מהחומרים המתקדמים והעמידים ביותר הקיימים כיום. למחשב מצלמת אינטרנט HD מובנית המשדרת תמונות איכותיות גם בתאורה חלקית.המקלדת מרווחת מאוד כשקיימת הפרדה בין המקשים ומשטח העכבר זוכה לתאורת תחתית אלגנטית ומרשימה.

  מחיר מומלץ לצרכן: 4499 ש"ח

 
Email to a friend

איך פותרים את הסכסוך הישראלי-פלסטיני: 5 רעיונות קריאטיביים

: איך פותרים את הסכסוך הישראלי-פלסטיני: 5 רעיונות קריאטיביים : איך פותרים את הסכסוך הישראלי-פלסטיני: 5 רעיונות קריאטיביים

לאחר שבנימין “לטס טוק דוגרי” נתניהו ואבו “די, די, די!” מאזן שוב חזרו מהאו”ם עם כלום הגיע הזמן שהם יפנו את הבמה לאנשים שבאמת יודעים לשווק שינוי תודעתי. פרסומאים כמובן. בחודש יוני, 2010, במהלך פסטיבל הפרסום בקאן, הזמין משרד הפרסום באומן בר רבנאי אנשי קריאטיב מכל העולם לשלוח אליהם רעיונות יצירתיים לפתרון הסכסוך הישראלי פלסטיני.

כל הרעיונות נשפטו על ידי שופטים ישראלים ופלסטינים מעולם הפרסום ומתוכם נבחר רעיון אחד של קופירייטר צרפתי שיצא לביצוע – תרומת דם הדדית בין ישראלים לפלסטינים, כשהמטרה היא להעביר את המסר – במקום לשפוך דם, הגיע הזמן לתרום דם.

ראו גם: פייסבוק מפלה בין דם לדם

“במהלך הדרך הצטרפו אלינו מרכז פרס לשלום ופורום המשפחות השכולות ויחד הצלחנו לארגן תרומת דם ראשונה בין ישראלים לפלסטינים, כאשר כל התורמים הגיעו ממשפחות שכולות”, מספר תומר גידרון, מנהל קריאטיב בבאומן, “במקום לעצור כאן החלטנו להציף את היוזמה הזו בכל חור ברשת – לכן פתחנו את bloodrelations.org המאפשר לכל העולם להיכנס “ולתרום” דם וירטואלי.

 

תורמים דם לשלום

מפעל דם משותף ישראלי-פלסטיני. הרציונל: האם תהרוג מישהו שבעורקיו זורם דם של בני עמך?

image

רעיון: רוי ז’אן כריסטוף/BETC פריז. איור: נמרוד רשף

אפשר גם לתרום דם וירטואלי כאן, למעשה אפליקציית פייסבוק שמפרסמת את התרומה שלכם בפרופיל הפייסבוק ומצרפת את שמכם ותמונתכם לרשימת התורמים.

image

מפעל השלום

מפעל משותף ישראלי-פלסטיני שיקום על הגבול או בשטח בריבונות משותפות בו יעבדו יחד עובדות ישראליות ופלסטיניות. לכל המוצרים שייוצרו במפעל תוצמד התווית Made In Peace. למה נשים בלבד? משום שלרוב נשים יוזמות מלחמות או סכסוכים פוליטיים אך הן תמיד נושאות בנטל הילודה וסובלות כשבעליהן וילדיהן יוצאים לקרב.

image

רעיון של דניאל ווייט. איור: אלון בראייר

 

צובעים את הגדר

מפעל ציור משותף ישראלי-פלסטיני. גדר ההפרדה תיצבע בצד הפלסטיני בתמונות הפנים של כל הילדים הישראלים ובצד הישראלי בתמונות הפנים של כל הילדים הפלסטינים. כאשר כל אחד מהצדדים יביט אל עבר מהגדר הם לא יוכלו להתעלם מהילדים. איקסים אדומים יסמנו ילדים שימותו בגלל הסכסוך.

image

רעיון: ריצ’ארד צ’נג. איור: אבי כץ

 

משיכת חבל לשלום

שתי קבוצות, בכל אחת מהן 150 משתתפים, יתחרו ביניהן במשיכת חבל במשך 24 שעות, 7 ימים בשבוע. זהות המנצחת לא רלוונטי אלא המשך התחרות.

רעיון: אליס בוטרו ופרנצ’סקו בזיל מאיטליה

 

גרופון לשלום

כולם אוהבים לקבל דברים חינם וכלכלת המתנות חזקה יותר מהשנאה, מניח רוי הולר, שהגה את תוכנית הקופונים חינם המציעה לישראלים קופונים שאפשר לממש בשטחים ולפלסטינים קופונים שאפשר לממש בישראל. מעניין אם עבור זה כולל את שטחי A, B או C וההתנחלויות ועבור הפלסטינים פס חופשי במחסומים, אבל עדיין מדובר ברעיון יפה(:

image


 
Email to a friend

‫ביקורת סלולר: Sony Ericsson Xperia Arc‬

: ‫ביקורת סלולר: Sony Ericsson Xperia Arc‬ : ‫ביקורת סלולר: Sony Ericsson Xperia Arc‬

‫סוני-אריקסון, שרק לפני ארבע שנים גרמה ליצרניות הגדולות בעולם לשקשק ממרום הפודיום, איבדה מאז השקת האייפון את רוב קסמה, מבלי שהסיבה לכך תהיה ידועה לאיש. מכשיריה הפשוטים נחשבים עד היום למכשירים האיכותיים מסוגם, ואפילו הסמארטפונים היקרים ביותר בקושי מצליחים לגרד ל-Satio הוותיק שלה את חיישן הצילום בעל 12 המגה-פיקסלים, אך נראה שההתלהבות ממכשירי מגע בעלי [...]

 
Email to a friend

‫ריצות ארוכות כל שבת‬

: ‫ריצות ארוכות כל שבת‬ : ‫ריצות ארוכות כל שבת‬

במסגרת האימון שלי למרתון טבריה אני מבצע ריצות נפח, ריצות ארוכות, כל יום שבת.
בגדול אני בשלב בו כל שבת אני מגדיל את המרחק בשני ק"מ, אתמול רצתי 17.5 ק"מ (הייתי אמור לרוץ 18 ק"מ), הריצה הייתה ממש כיפית למעט שני דברים: כאב בברך ימין וכאב בשריר התאומים ברגל ימין, שני אלו היו מאוד מציקים והופיעו בסביבות הקילומטר ה12, סחבתי אותם חמישה וחצי קילומטר.

 

הריצה מדהימה, ריצה שמעל שעה וחצי מרגישה שונה, הגוף נכנס לקצב מאוד אחיד והראש מגיע לשקט שקשה לתאר. אני יכול רק להגיד שלא פעם אני מאבד את הדרך כיוון שאני לא שם לב לדרך, היא הופכת לשולית. מדהים. אנשים / מהמורות / אפילו ברזי מים, כולם פשוט נעלמים לי, שקט מוחלט.

 

הכאב הזה שהיה לי אתמול קצת לא נוח לי, כולה 18 ק"מ. יש לי עוד המון ריצות לפני עד למרותון לכן אני מתלבט איך לנהוג, יכול להיות שאני אקבע לי פיזוטרפיסט ונראה מה יהיה לו להגיד, תכלס אני יכול לנחש די בקלות. נראה.

 

ההתרגשות שבריצה רק גוברת, הרצון לרוץ גובר, יותר קשה לי ביום ללא ריצה וביום בו אני אמור לרוץ, הריצה הזו מדהימה !

 

שתף עם חברים:

Yahoo! Bookmarks
Digg
del.icio.us
Facebook
Google Bookmarks
Live
RSS
StumbleUpon
Twitter

 
Email to a friend

מטורף: מדענים הצליחו ליצור סרט מפעילות המח (וידאו)

: מטורף: מדענים הצליחו ליצור סרט מפעילות המח (וידאו) : מטורף: מדענים הצליחו ליצור סרט מפעילות המח (וידאו)

מדענים מאוניברסיטת קליפורניה בברקלי פיתחו מערכת המתעדת פעילות ויזואלית במוח האנושי ומשחזרת את התמונות כסרט דיגיטלי. התהליך הזה עשוי לאפשר לבסוף לאנשים להקליט את החלומות שלהם ולצפות בהם על מסך מחשב.

זה נשמע הזוי אך על פי פרופ’ ג’ק גלנט, נוירו-מדען מאוניברסיטת קליפורניה ואחד ממחברי המחקר שפורסם בגיליון האחרון של כתב העת Current Biology מדובר בקפיצת דרך מדעית משמעותית לעתיד שבו נוכל לשחזר את התמונות שמעובדות במח. “פתחנו צוהר לסרטים שמתרוצצים בראשינו”, הוא אמר.

ואכן מדובר בסרטים, רק שבמקרה הזה הם אמיתיים לגמרי ומרגשים לא פחות. לצורך המחקר המדענים במעבדת גלנט הרכיבו קבוצת נסיינים שנחשפו לשני סוגים של טריילרים לסרטים הוליוודיים. בזמן הצפייה מערכת ה-fMRI תיעדה את זרימת הדם למוח דרך הקורטקס הוויזואלי, האזור בקליפת המוח שידוע כאחראי על עיבוד מידע חזותי.

image

הממצאים הוזנו לתוכנת מחשב שעיבדה אותם לשלוש יחידות של פיקסלים תלת מימדיים המכונים ווקסלים (volumetric pixels). התהליך הזה מפענח את אותות המוח שחוללו הסרטים שהוקרנו וחיברה בין מידע צורני שנראה על המסך לפעולות שהתבצעו במח באותו זמן. ככל שההקרנה נמשכה המערכת למדה עוד ועוד אודות הקשר בין הייצוג הוויזואלי על המסך לתגובה שנצפתה בפעילות המוח.

לאחר הקלטת המידע נעזרו החוקרים בקבוצה נוספת של קליפים כדי לבנות מחדש את הסרטונים שהוצגו לנסיינים אך ורק על בסיס פעילות המוחות שלהם. התוכנה ניתחה 18 מיליון שניות של סרטונים אקראיים ביוטיוב ובנתה מאגר נתונים של כל פעילויות המוח שנוצרו בקרב הנסיינים במהלך הצפייה בהם. הם השתמשו במאגר הזה כמעין פלטת צבעים של פעולות המוח בתגובה לתמונות מסוימות.

לבסוף בחרה התוכנה 100 קליפים שחוללו פעילות מוחית דומה לזו שתועדה אצל קבוצת הנסיינים הראשונה ועיבדה אותם לסרט אחד. על אף שהווידאו הוא ברזולוציה נמוכה ומטושטש, הוא מייצג בבירור את הפעילות המוחית שעובדה במוחם של הנסיינים כפי שפורשה על ידי התוכנה.

הסרטון שנראה משמאל מראה את הווידאו בו צפו הנסיינים מהקבוצה הראשונה והסרטון מימין הוא של הסרט שעובד כתוצאה מהפעילות המוחית שנרשמה ב-fMRI אצל קבוצת נסיינים אחרת.

בסרטון נוסף אפשר לראות את מהלך הניסוי בתמונות. בפינה העליונה משמאל נראה הסרט שהוצג לנסיינים בתוך מכונת ה-fMRI. בעמודה מתחתיו נראה הסרט “שחולץ” מפעילות המוח של קבוצות הנסיינים השונות. בשלוש השורות מימין אפשר לראות את הסרטונים האקראיים בהם נעזרה תוכנת המחשב כדי לעבד מחדש את המידע הוויזואלי.  

בהינתן מאגר מידע ויזואלי גדול מספיק וכח עיבוד מספק, מערכת כזו תוכל ליצור מחדש תמונות שעובדו במוח. ההשלכות בלתי נתפשות כמעט: ללכוד מחדש את הזיכרונות, את החלומות, ליצור סרט מהתמונות שעוברות בראשכם ולאפשר לאחרים לראות את המציאות דרך העיניים שלכם, כמו גם לאפשר לשוטרים ופושעים לעשות האקינג למוחו של אדם ולמשווקים זריזים להצמיד אדסנס לחלומות שלכם ולסחור בהם עבור רייטינג.

מזכיר את Brainstorm, סרט הקאלט על סדרת מדענים בראשות כריסטופר ווקן שפיתחה מכונה שיכולה להקליט את חמש החושים האנושיים ולנגן אותם שוב במוח האנושי. אולי נתעורר יום אחד ונגלה ששאר העולם מעבד לדעת את חלומותיו. תודה לאלדר על הטיפ. (דרך Gizmodo).


 
Email to a friend

‫שנה מתוקה מדבש‬

: ‫שנה מתוקה מדבש‬ : ‫שנה מתוקה מדבש‬

לכבוד ראש השנה המתקרב ביקשו מאיתנו ב-Ynet לכתוב על נושא חגיגי.

בשביל שתהיה לכולנו שנה מתוקה בחרנו את הדבש.

למה חשוב לאכול דבש מקומי?
האם דבש הוא באמת בריא?
איפה מוצאים דבש טוב?
איך מגלים דבש באיכות ירודה?

כל התשובות בטור החדש על דבש…..

שתהיה שנה טובה ומתוקה מדבש.


 
Email to a friend

שנה טובה בסימן מחאה חברתית של כוכבי הפרסומות (וידאו)

: שנה טובה בסימן מחאה חברתית של כוכבי הפרסומות (וידאו) : שנה טובה בסימן מחאה חברתית של כוכבי הפרסומות (וידאו)

ברכות שנה טובה המוניות הן לרוב קובץ שעושה את דרכו לתיקיית ה”פריטים שנמחקו” במהירות שיא. ומה הפלא? למי יש כח וסבלנות להמתין לפתיחה של סרטון כבד או קובץ פלאש ולצפות בברכה משמימה שבעיקר נועדה לפאר את שמו של השולח ולפרסם את “המותג שלו”. ברכות שהן “ללא תוכן” ובמובן מסוים אנטי תוכן מקבלות תפנית אבסורדית במיוחד כשהשולח הוא גוף מדיה שאמור לדעת איך יוצרים קהל מעוניין.

סרטון השנה טובה של גליקמן נטלר סמסונוב שונה מהשטאנץ’ בזכות גישת הפוך על הפוך. הסרטון מתעד ניסיון לצלם סרטון שנה טובה שנתקל בסרבנות של “הטאלנטים” להשתתף במשחק ולברך את הגולשים כמו חיילים טובים שנקראים לדגל בהתנדבות. ברוח המחאה החברתית שייקה לוי, גלה קוגן, אלי פיניש ומריאנו אידלמן, אסי לוי,  שני כהן, עידו רוזנבלום, אייל קיציס ורבקה מיכאלי מסרבים להיעשק ולסייע לתאגיד ללא תמורה.

על אף סרבנותם, משרד הפרסום הערמומי יוצר בסוף קולאז’ של ברכות שמוציא את דבריהם מהקשרם. כמוכן שבסופו של דבר מדובר בסרטון שנה טובה בשיתוף פעולה מלא של כוכבי הפרסומות שמתחזה לניסיון לצלם סרטון שנה טובה שנתקל בהתנגדותם. יש כאן את כל החומרים הדרושים לסאטירה טובה על משרדי פרסום. (:

image


 
Email to a friend

‫מירוץ ה24 שעות ריצה הראשון.. לחצות את הלילה בביטחה‬

: ‫מירוץ ה24 שעות ריצה הראשון.. לחצות את הלילה בביטחה‬ : ‫מירוץ ה24 שעות ריצה הראשון.. לחצות את הלילה בביטחה‬

כשקובי ודורון (runway) מחליטים לעשות משהו, אתה יודע שזה יעשה, שזה יהיה מדהים ושזה ישאיר הרבה טעם של עוד. זה קורה כשאתה נכנס לחנות של דורון, זה קורה כל חודש בריצות הירח המלא, ולא היה לי ספק שזה יקרה שוב כאשר לפני כמה חודשים הכריזו על מירוץ הסיבולת הראשון ל24 שעות. החוקים די פשוטים: מסלול של 3 ק"מ (ששונה ל3.4 ק"מ לאחר מכן ואז התברר שהוא בכלל 3.5 ק"מ!), מזנקים ב8 בבוקר, והמנצח הוא זה שעשה הכי הרבה סיבובים לאחר 24 שעות, ב8 בבוקר.

פשוט, לא?

לי אישית המירוץ פחות קסם – קשה לי לרוץ פעמיים על אותו מסלול של 10 ק"מ (ולכן יש לי את מסלול הבית שמצליח לתת לי כמעט 20 ק"מ של מסלול שלא חוזר על עצמו), אבל כשקובי התקשר וביקש ליווי בשלוש השעות האחרונות של המירוץ הסכמתי בשמחה – גם ללוות חבר וגם להיות חלק מהמירוץ בלי ממש להתחרות בו – זו חוויה והזדמנות – ובכלל, ברגע שאתה מלווה מישהו בריצה אוטומטית הכל נהיה מענין יותר, כי אתה לא מתרכז במסלול יותר אלא באדם שאתה רץ איתו.

יומיים לפני המירוץ קובי מתקשר שוב. המלווה האחר שלו, שהיה אמור ללוות אותו בלילה, חולה כבר שבוע. הוא שואל אם אני יכול להגיע מוקדם יותר, ואני כבר מתכוון לריצה של 12 שעות, שזה סיפור אחר לגמרי. אוכל, מנוחה, התכוננות רצינית, והאמת, קצת חוסר נוחות ופחד שזו משימה קצת קשה לביצוע בלי התראה. ליתר בטחון אני לוקח אופניים איתי, אם אהיה עייף מדי אוכל להמשיך איתם.. אבל גם כאן טלפון מדורון ברגע האחרון מודיע לי שניר, המלווה, מגיע בכל זאת, אבל הוא ממש לא מרגיש טוב. בסופו של דבר אני סוגר עם ניר להגיע ב1:30, ולרוץ עם קובי בערך 6 שעות.

ב1:31 אני מגיע למקום, בדיוק איך שקובי כבר יוצא לסיבוב שלו, מה שמשאיר לי קצת זמן להתארגן, להגיד שלום ולבדוק מה המצב. ראובן שוכב בצד לנוח, המירוץ קשה לו מאוד, וקובי  מוביל כבר ב5 או 6 סיבובים. טוב. אני נכנס לציוד הריצה, מחליף כמה מילים עם ניר, מה המצב של קובי, מה הוא אוכל, מה הוא צריך ומה הוא רוצה וכאלה, ויוצא עם קובי לסיבוב הראשון.

להיות מלווה זה סיפור לא פשוט, ומאוד מאוד שונה מריצה בתחרות שלך עצמך. למרות שכבר ליוויתי מירוץ בעבר, המצב כאן שונה: את קובי אני מכיר פחות, גם ברמה המקצועית וגם ברמה האישית, ובכל מקרה האתגר שהוא לקח על עצמו מוביל אותו למחוזות פסיכולוגיים שקשה מאוד לנחש אותם. אופוריה, עייפות, ייאוש, כוח מתפרץ וכו. המטרה שלי בתור מלווה היא לאזן את כל מה שקורה אצלו ובאופן כללי להעביר לו את הזמן אם אפשר, ולעזור איפה שצריך.

אני מתחיל בלבדוק מה "עובד" על קובי. מדבר הרבה, אח"כ שואל שאלות, אח"כ שותק. מציע לו אוכל או מחכה שהוא יבקש, כנ"ל עם שתייה. כל בדיקה כזו לוקחת זמן ואני מנסה להיות מאוד זהיר ולא לפגוע בריכוז שלו. קובי מתגלה כאצן עם הרבה, הרבה נסיון ופסיכולוגיה חקוקה באבן. גם כשהוא עייף ומיואש הוא מודע למצב שלו ובכך מקל עלי מאוד. מדי פעם בסיבובים אני שואל את דורון (שרץ עם קובי הרבה) ומקבל עיצות.

לא יודע אם קובי בכלל מודע לכל זה. אנחנו מפתחים נוהג כללי, איפה אני נותן לו לאכול, לשתות, מתי הוא נותן לי הוראות ומתי אני שואל ומזכיר לו דברים. אני משתדל מאוד לא לרוץ מהר או לאט יותר ממנו, ואף פעם לא להכנס לנתיב הריצה שלו. כל המחשבות האלה עוזרות לי להעביר את השעות במסלול המעגלי, תוך כדי שאני מבין עד כמה אני לא הייתי מחזיק מעמד במסלול כזה קצר.

השעות עוברות ואנחנו מחכים לזריחה, כדור אדום גדול שעולה בדיוק ברגע הנכון ושנינו מצטערים שאין לנו מצלמה – דמיינו שדה חום צהבהב, שביל בעלייה מתונה שרץ לצידו ושמש גדולה בסופו, כשקבוצה של אצנים, שניים או שלושה, נמתחת לכל אורכו. תמונה מדהימה, בשבילי זה היה שווה לחכות… קובי כבר עייף מדי להעריך באמת לדעתי :)

אבל הזריחה מסמלת כבר את הסוף, כבר אחרי 6, המירוץ מסתיים בשמונה. בקצב הנוכחי יש לנו עוד שני סיבובים. לא מהר מדי, לא לאט, אוספים כוחות ויוצאים. קובי כבר מוביל ב8 סיבובים, ואנחנו רוצים לשמור על המרווח הזה – 28 ק"מ יותר מאשר המקום השני!

בסופו של דבר כך מסתיים המירוץ. קובי מאושר ומותש, כולם שמחים, מעודדים אחד את השני. במשך הלילה הצטרפו אלינו עוד ועוד רצים, ואין אחד שלא מחייך, מעודד, נותן מילה טובה. החוויה והאחווה מדהימות. אני באתי במטרה להעביר לקובי את הלילה, ואולי לעזור לו לחצות אותו. אני חושב שקובי היה מצליח בכל אופן, אבל אולי באיזשהו מקום עזרתי במשהו. פעם קראתי איפשהו שהחוויה של מלווה במירוצי סיבולת שונה לגמרי מהחוויה של מתחרה, אבל טובה בצורה אחרת.. היום אני מבין למה הם התכוונו.

אין כתבות קשורות

 
Email to a friend

‫שנה טובה, שגם השנה, נגשים את חלום המשפחה, לכל איש ואישה.‬

: ‫שנה טובה, שגם השנה, נגשים את חלום המשפחה, לכל איש ואישה.‬ : ‫שנה טובה, שגם השנה, נגשים את חלום המשפחה, לכל איש ואישה.‬

‫השנה הגשמנו את זכויות המשפחה ל 19,745 אישה ואישהשנה הגשמנו את זכויות הזוגיות של 6,489 אישה ואיש.השנה הגשמנו את זכויות ההורות ל 1,235 אישה ואיש.השנה הפצנו 115,000 מדריכי זכויות המשפחה.השנה הנפקנו 3,528 תעודות זוגיות.בשנה הבאה נהיה כאן להגשים את חלומן של 800,000 משפחות חדשות בישראל.‬

 
Email to a friend

‫משבר זהות: האם ה-Droid HD או ה-Droid RAZR?‬

: ‫משבר זהות: האם ה-Droid HD או ה-Droid RAZR?‬ : ‫משבר זהות: האם ה-Droid HD או ה-Droid RAZR?‬

‫במוטורולה לא מצליחים לשמור את הקלפים שלהם קרוב לחזה ולאחר שדלפו תמונות של ה-Atrix 2, וה-Xoom 2 הגיעו לידו של בלוג הטכנולוגיה This Is My Next תמונות יח"צ של מכשיר אשר ידוע בשם הקוד Spyder. קוראינו בוודאי זוכרים את סדרת מכשירי ה-RAZR של מוטורולה, מדובר על מכשירים דקים ומועצבים אשר החזירו למוטרולה בעבר (הרחוק) את [...]

 
Email to a friend

‫טלפון באמצע הלילה / גלעד‬

: ‫טלפון באמצע הלילה / גלעד‬ : ‫טלפון באמצע הלילה / גלעד‬

‫הבוקר הגיע כבכל יום, וכהרגלנו התכוננו לעוד יום רגיל, אישתי במחלקת טיפול נמרץ פגים, ואני בעבודה. למעט העובדה שעל שני הניידים שלנו היו שיחות שלא נענו ממספר חסוי, שום דבר לא העיד על שהתרחש כה קרוב אלינו במחלקה באותו הלילה.

מה גדול היה ההלם שחטפנו עת נכנסנו באותו בוקר למחלקה, עמדה מספר 3 נראתה מעט שונה, שבסמוך לה הוצב בלון אן.או. (סוג של גז חמצני) ומכונת ההנשמה היתה על 100 אחוז חמצן ועבדה בלחץ גבוה. ד״ר גלובוס תפס אותנו מיד והחל לספר את קורות אותו לילה ארור.

כתבות נוספות בנושא:

 1. כל ההתחלות קשות…/ גלעד
 2. ממשיכים להלחם ( כמה קשה להיגמל מחמצן ) / גלעד
 3. צעד קדימה – שלושה אחורה / גלעד

 
Email to a friend

נוט-דוג

: נוט-דוג : נוט-דוג

סין תבטל פסטיבל אכילת כלבים מסורתי.


 
Email to a friend

‫אווא פיננסי בע"מ נ' מלכה: בית המשפט מסביר איך מסכימים לתנאי שימוש.‬

: ‫אווא פיננסי בע"מ נ' מלכה: בית המשפט מסביר איך מסכימים לתנאי שימוש.‬ : ‫אווא פיננסי בע"מ נ' מלכה: בית המשפט מסביר איך מסכימים לתנאי שימוש.‬

יעקב ארמונד מלכה בסך הכל רצה לשחק קצת עם כספו בתחום הפורקס, לכן הוא הלך למה שהוא חשב שהיא חברת "כלל פורקס". אחד מעובדיה הגיע לביתו והתקין אצלו את התוכנה למסחר במטבע חוץ והסכים עבורו לתנאי השימוש של האתר שכללו, בין היתר, סעיף שמחייב כל הליך משפטי נגד אווא פיננסי (השם האמיתי של כלל פורקס) להפתח אך ורק בבריטניה.

ביני לביני ככל הנראה הפסיד מלכה לא מעט כספים בשימוש באתר, עד שהחליט לפנות לבית המשפט המחוזי בתל-אביב על מנת לתבוע פיצויים בגין הנזקים שנגרמו לו, לכאורה. אווא פיננסי פנתה לבית המשפט בבקשה לדחות את התביעה כיוון שמלכה היה מחויב לפתוח בהליכים אך ורק בבריטניה. בית המשפט דחה את בקשתה של אווא פיננסי (תא 1963-05-11 אווא פיננסי בע"מ נ' מלכה) מסיבות מעניינות במיוחד, שיובאו כאן.

עד עתה, כאשר דיברנו על תיקים (לפחות בישראל) הנוגעים להסכמה לתנאי שימוש, הדיון היה האם הם מקפחים או לא (ת"ק 4709/09 ארנון בורוכוב נ' מקושרים בע"מ, לדוגמא) או האם הם יכולים להגביל זכויות בחוק (ה"פ 11359-03-09, ה"פ 11022-03-09 ג'וב מאסטר בע"מ ואח' נ' אול יו ניד בע"מ). בחו"ל דובר על כך שאף אחד לא קורא אותם (DeFontes v. Dell, Inc., No. 2004-137, 2009) או מתי הם הופכים לחוזה בלתי מוסרי שאין לאכפו (09 cv 041509 Harris v. Blockbuster). כאן המקרה של כלל פיננסים ייחודי: בית המשפט שואל בעצם האם התקבלה הסכמה מספקת?

בית המשפט קובע, בין השורות, מספר קריטריונים לגבי הדרך בה צריך אתר אינטרנט לנהוג כאשר הוא מקבל את ההסכמה לתנאי השימוש:

‫כדי של"חתימה" כזו תהיה אותה משמעות כמו לחתימה על מסמך כתוב, יש לוודא כי‬ ‫ה"חותם" אכן היה מודע לתנאים עליהם חתם, וכי הוא קרא אותם. במקרה בו  מתקשר אדם‬ ‫בהסכם מקוון שכל תנאיו גלויים בפניו, והוא מאשר את הסכמתו להם, ניתן להחיל את ההלכה‬ ‫שצוינה לעיל.

כלומר, קודם כל, החובה היא על בעל האתר לוודא כי החגולש קרא את התנאים ומודע אליהם; לכן, קופסא של "קראתי את תנאי השימוש" לא בהכרח יספיק (או בלשון בית המשפט: "‬‫אני סבורה כי ייתכנו נסיבות כי גם התנאים‬ ‫המצויינים בקישור יחייבו את המתקשר, וזאת כאשר מדובר בקישור ברור, שקל להגיע אליו‬ ‫ולהיחשף לתנאיו‬", ייתכנו נסיבות, ולא בכל מקרה). לאחר מכן, בית המשפט עובר לחזקה של ראיות:

‫כדי שניתן יהיה לקבוע כי המשיב הסמיך את מר זילברמן להתקשר בשמו בהסכם, ולהסכים לכול‬ ‫תנאיו, צריכה היתה להיות עדות ברורה ומפורשת לפיה המשיב היה מודע לכך כי פתיחת החשבון‬ ‫מהווה אינדיקציה להסכמה לו למכלול תנאי ההתקשרות בינו לבין המבקשים או מי מהם. עדות כזו ‫אינה קיימת. אין כל אינדיקציה לקביעה כי המשיב היה מודע לכך שהוא מסמיך את מר זילברמן‬ ‫להסכים בשמו למכלול תנאי ההסכם שהוא כלל לא ראה אותם ולא היה מודע לקיומם.

כלומר, החובה היא על בעל האתר לתעד את קבלת ההסכמה ביומניו (logs) ולהגיד "משתמש פלוני התחבר ביום א' מכתובת IP 127.0.0.1 ואישר את תנאי השימוש.

מה שחסר לי בפסק הדין הוא נושא אימות זהות המבקש. כלומר: הטענה של אווא פיננסי היתה יכולה להיות חזקה יותר אם הם היו מוודאים את ההסכמה על ידי משלוח דואר אלקטרוני לאימות זהות הנרשם. במצב כזה, הוא לא היה יכול לומר שאדם מטעם אווא פיננסי אישר את תנאי השימוש בשמו, כיוון שהוא קיבל לדואר האלקטרוני שלו את הקישור להפעלה ואת תנאי השימוש.

אנו עדיין רחוקים מפסק דין שדן בקריטריונים האובייקטיביים לקבלת הסכמה, אבל כבר עכשיו ברור לאן נוטה הרוח; אי אפשר להמשיך עם "קראתי את תנאי השימוש" בלי לתת לינק, וגם הלינק לא תמיד יהיה בסדר. צריך לנסות לגרום למשתמשים לקרוא את תנאי השימוש כמה שיותר ולתעד את ההסכמה.


 
Email to a friend

אפליקציה: מי איש השנה שלכם בפייסבוק?

: אפליקציה: מי איש השנה שלכם בפייסבוק? : אפליקציה: מי איש השנה שלכם בפייסבוק?

אפליקציית “איש השנה” שהושקה ביום חמישי בדף הפייסבוק של ישראל היום לרגל ראש השנה זכתה בסוף השבוע ליותר מ-40,000 לייקים. נתון מצוין בהתחשב בכך שמדובר באפליקציית פייסבוק נטולת פרסים והוכחה לכך שתוכן חברתי מעניין עדיף על פני ניסיון ליצור באזז באמצעים מלאכותיים.

האפליקציה הבסיסית הזו מאפשרת לגולשים לגלות מי הם אנשי השנה שלהם בפייסבוק ולשלוח להם ברכת שנה טובה. האפליקציה תגלה למי עשיתם הכי הרבה לייקים, אהבתם את תמונותיו והרביתם להגיב לפרסומים שלו ברשת החברתית. איש השנה שלכם יופיע באפליקציה במקום הראשון בתמונה גדולה והחברים שהגיעו למקומות 2-4 בתמונות קטנות מתחתיו.
כדאי לשים לב לכך שהתקנת האפליקציה תאפשר ל”ישראל היום” לגשת לפרופיל שלכם בפייסבוק ותפרסם את הברכה שלכם על הקיר של “איש השנה שלי” אלא אם כן תבחרו אחרת, כך שאם אתם לא מרגישים נח עם הרעיון הזה כדאי להימנע מכך.

 

להתקנת האפליקציה
image

 

2011-09-25_113414

פיתוח וקריאטיב: זיבאבא בניהולו של אייל גיא. ייעוץ רשתות חברתיות: ניר לבני, boolba digital marketing

ראו גם: האייפד של ישראל היום: צעד קטן לעיתונות


 
Email to a friend

‫ריאליטי ילדים: זה עומד להיות משעמם‬

: ‫ריאליטי ילדים: זה עומד להיות משעמם‬ : ‫ריאליטי ילדים: זה עומד להיות משעמם‬

הלוואי ויכולתי לזנק לעתיד. לא לעתיד הרחוק, לעתיד הקרוב. נניח, לשנת 2014. אני לא מבקש יותר מדי. אני רוצה לקפוץ לביקור בשנת 2014 כדי לדלג על השנתיים הקרובות שיהיו משעממות וטרחניות. לפחות מבחינת הריאליטי שיעלה בקשת.

"בית הספר למוזיקה" (כוכב נולד לילדים) וספין אוף הילדים של מאסטר שף הן הסנוניות הראשונות של השלב הבא באבולוציית הריאליטי בישראל. ובאמת, לכאורה, מדובר בהידרדרות נוספת בדרך לתהום. כי מי רוצה שילדיו זבי החוטם יככבו בריאליטי. בפועל, זו היסטריה מיותרת.

בואו נזכור היכן התכניות המדוברות אמורות להתארח: בקשת. זכיינית ערוץ 2 שהיא האמאמא של הקונצנזוס, מדורת השבט המייבשת, הכותל המערבי של הטלוויזיה הישראלית באשר היא.

כאמאמא של הקונצנזוס, קשת לא יכולה להרשות לעצמה, לפחות לא בשלב זה, ריאליטי טראש שישלב ילדים בנוסח "Toddlers & Tiars" הקסומה שגורמת לאמהות להכניס את בנותיהן למחוכים ולמרוח אותן באיפור כבד.

ככה זה בישראל. לכו תרימו טראש כשאנשים כמו אריאנה מלמד ממהרים להגן על הילדים ודורשים ממך להתחסד כי "הילדים עלולים להיפגע!". אין כיף. אי אפשר לעשות כיף כשהולכים על בטוח ולא מעזים להסתכן. אי אפשר לגרום לצופים לחשוב ולתהות עד כמה יימתח הגבול כשמתנהגים לכולם בנימוס ולא מנסים לשבור את החוקים. קצת מאכזב כשמדובר בקשת. קצת צפוי כשמדובר בקשת. ככלות הכל, מדובר בזכיינית שלמעט תקלות שלא בשליטתה, חוטאת לתפקידה ומקפידה שלא לעורר בצופים אף רגש מלבד הסכמה קולקטיבית. אף תנועה מלבד הנהון ראש קולקטיבי. כולנו ביחד. כולנו ישראלים. כולנו קשת.

אבל מדובר רק על השלב הנוכחי. כי בדיוק כמו האח הגדול הכל עממית שהתחילה כתכנית ידידותית למשתמש וזועזעה בעונתה השלישית מליהיא גרינר וממה שהביאה למסך, כך גם תת ז'אנר ריאליטי הילדים יהפוך עם הזמן לזבלי, נמוך ונוטף בוץ. כלומר, מהנה. כמו שריאליטי אמור להיות.

ולכן אני רוצה לזנק לעתיד. אין אפילו טעם לתת צ'אנס לשעמומונים האלה. ילדים זה שמחה. כשיודעים איך לעשות טלוויזיה. לא כשמתחסדים ופונים למכנה המשותף הכי גדול. תקראו לי שהטלוויזיה הישראלית תחליט להתנהג כמו טלוויזיה.

Click here to view the embedded video.

 
Email to a friend

5 דברים שכדאי לדעת ולעשות בטיימליין של פייסבוק (תמונות)

: 5 דברים שכדאי לדעת ולעשות בטיימליין של פייסבוק (תמונות) : 5 דברים שכדאי לדעת ולעשות בטיימליין של פייסבוק (תמונות)

ה-Timeline החדש של פייסבוק, שהוכרז בוועידת F8 בסן פרנסיסקו, הוא שדרוג משמעותי לפרופיל האישי שלצד יופיו הוויזואלי מגדיל דרמטית את חשיפת החיים שלנו בפייסבוק ומאפשר לדפדף בהם מהלידה ועד נקודת הזמן הנוכחי על פי חודשים, ימים ושעות. כך הפך פייסבוק מרשת חברתית שעודדה את חבריה לשתף את החברים במעשיהם בזמן עכשיו לספר חיים שלם. סך האינטראקציות, החיבורים, והמידע שאפשר לחלץ מהכלי הזה מעורר השתאות ויחד עם זאת מטריד.

ראו גם: איך מקבלים את הטיימליין החדש כבר עכשיו

כלי הטיימליין יושק רשמית לכל החברים בסוף החודש, אך אפשר להשיג אותו כבר עכשיו. מי שיעשה זאת עכשיו ייהנה מיתרון מוקדם: במהלך השבוע בו הפרופיל לא ייראה לעיני החברים בטרם יושק רשמית אפשר לטאטא, לנקות ולצחצח את הטיימליין שלכם. אם השגתם את הטיימליין או מתכוונים לחכות כמה ימים עד שיושק רשמית הנה 10 דברים שחשוב לכם לדעת על הטיים ליין:

 
1. לעדכן Cover Photo

בראש הפרופיל האישי תופיע תמונת השער שלכם (Cover Photo). אין חובה להעלות תמונת שער, כך שאם אין ברשותכם תמונה בעלת עומק ברזולוציה גבוהה מוטב לא להעלות תמונה או לצלם תמונה שיכולה “להחזיק” שטח מסך כה משמעותי. תמונת השער אינה מחליפה את תמונת הפרופיל הרגילה שלכם שממשיכה להופיע מצד שמאל. רצוי שהתמונה הגדולה והקטנה יהיו שונות זו מזו כמובן. ה-Cover Photo מזכיר שירותים כמו About.me והופך את הפרופיל האישי לכרטיס ביקור ויזואלי אפקטיבי.

image

 
2. ה-Activity Log: יומן הנוכחות שלכם

מתחת לתמונת ה-Cover נמצא אזור המידע החדש. בצד שמאל משולבים הפרטים הבסיסיים שלכם כגון מקום עבודה, לימודים, מגורים ושפות. אפשר לעדכן את המידע האישי באמצעות כפתור Update Info (מספר 3).

image

התמונות מצד ימין מייצגות איזורים בפרופיל האישי כגון רשימת החברים (Friends), התמונות שלכם (Photos), מפה (שמציגה את הסטטוסים שלכם על גבי מפה), לייקים (כל הדפים שעשיתם להם לייק), Subscriptions (אנשים שאתם מנויים על העדכונים שלהם), Subscribers (אנשים שמנויים על העדכונים שלכם) ואפיליקציות המדיה החדשות (פירוט בהמשך).

אפשר להרחיב את התמונות לשתי שורות (החץ מעל מספר 1) ולשנות את סדר הופעתן בפרופיל (מספר 2). ה-View Activity (מספר 4) מפנה לדף ההתראות החדש המכונה עכשיו Activity Log ומתעד את כל הפעילות שלכם בפייסבוק.

image

Activity Log

 

גם אם תסתירו פעילות מסוימת מהטיים ליין היא עדיין תופיע ב-Activity Log. זה המקום להיות בו אם תרצו לעקוב אחרי כל הפעולות שעשיתם בפייסבוק בלילה שיכור, לשנות הגדרות פרטיות לעדכונים ולמחוק פעולות מסוימות. רק המשתמש יכול לצפות ב-Activity Log והוא אינו חשוף לאיש מלבדו. דרך ה-Activity Log תוכלו לבצע את הפעולות הבאות:

לדפדף בכל היסטוריית הפעילות שלכם בפייסבוק על פי חודשים וימים.

לצפות ולאשר פוסטים שמחכים לפרסום בטיימליין שלכם (בהם תויגתם, למשל).

לסנן את סוג הפעילויות שלכם (למשל, לצפות בכל עדכוני הסטטוס או בכל הקישורים שפירסמתם).

לצרף סיפורים ולהסתיר אותם מהטיימליין ולשנות הגדרות פרטיות ותפוצה לפוסט מסוים.

image

 

3. אירועי החיים של פייסבוק

במרכז קופסת הפרסום החדשה של פייסבוק פעולות סמי-אוטומטיות שמכונות Life Events. במקום לכתוב סטטוס או פוסט במתכונת חופשית, פייסבוק מציעה לכם לבחור בין עשרות פעולות כמו: למדתי שפה חדשה, קיבלתי רישיון, עומד לעבור ניתוח, קניתי רכב, יש לי שותף חדש וכו’.

כאשר תבחרו בפעולה מסוימת יוצג חלון ובו תתבקשו להוסיף פרטים. למשל, כשבוחרים Bought a Home מוצג חלון בו תתבקשו להוסיף את מקום הבית, לתייג את שותפכם לקנייה, מועד ולצרף תמונה וסיפור אישי. כמו פוסט רגיל גם במקרה זה תוכלו להגדיר את פרטיות הפרסום: אם לעיני חברים בלבד, פומבי וכו’. עם הפרסום נוסף העדכון לטיימליין במועד שציינתם.

 

image

 

image

אם האירוע המכונן שלכם לא מופיע ברשימה עדיין תוכלו להוסיף אותו באפשרות Other Life Event:

image

 

4. להוסיף ולהסתיר אירועים מהטיימליין החדש

מתחת למידע האישי מופיע הטיימליין, ציר זמן אנכי שנע מההווה אל רגע הלידה בתחתית המסך ולאורכו משולבות נקודות ציון בזמן שמשמשות כעוגנים ל”סיפורים” שלכם: כל הפעילויות שאתם מעדכנים באתר. בעוד הפרופיל החדש חשף את העדכונים בסדר כרונולוגי, כאשר החדש ביותר למעלה, הפרופיל החדש נחלק לשתי עמודות והקריאה היא משמאל לימין. פורמט שתי העמודות חוסך גלילה אך הוא גם מבלבל ודרוש זמן להתרגל לקריאה הלא ליניארית בו. 

image

אם אתם משתמשים ותיקים תיתקלו בלא מעט ג’אנק שיצוף למעלה בגלל הטיים ליין מרגע שתפעילו את הטיימליין: פוסטים אוטומטיים של פארמוויל, תמונות מביכות וכל הדברים הלא ראויים שעשיתם כשהייתם צעירים ופוחזים בפייסבוק. לטיימליין יש ערך משמעותי יותר עבור משתמשים עם קילומטרז’ בפייסבוק ובמקביל חושף אותם יותר.

גם אם לא התכוונתם להשקיע זמן בשפצור הטיימליין, שימו לב שהוא עלול להציף מבוכות מהעבר אם תפעילו את הכלי הזה (בקרוב לא תהיה לכם ברירה) ולא תגדירו הגדרות פרטיות נוקשות לאנשים שמורשים לצפות בו. לא כל סטטוס סתמי מהעבר הוא סיבה למבוכה אך בטח תדעו אם יש לכם שלדים על הוול. במבט לעתיד, מהיום כדאי לתת לכל סטטוס מחשבה נוספת. העובדה שנוסף לפייסבוק רובד היסטורי תאפשר לכל אחד: כולל בוסים, מגייסים, בני זוג, סוכני ביטוח, חברים, לעמת אתכם ביחס לפערים בין ההצהרות לפוסטים שלכם. אם אתם אנשים שפיהם ופרופילם שווים זה לא אמור להטריד אתכם, כמובן.

אפשר להסתיר עדכון מסוים או להדגיש פוסט מסוים בטיימליין באמצעות כפתור העיפרון וכפתור הכוכב שמשולבים בראש כל עדכון (מספר 2 בתמונה למעלה). הגלילה בטיימליין מתבצעת בקלות באמצעות מחוון השנים המשולב משמאל ומעוגן למקומו במשך הגלילה (מספר 1).

 

image

 

יש גם נקודות זכות לטיימליין החדש. אפשר לחזור לעבר ולעדכן סטטוס שרלוונטי למועד זה. אם איחרתם לפרסם תמונות מהחתונה בה ביקרתם בזמן אמת. מנגד, לחוקרי המשטרה לא צפויה עבודה עקב ניסיונות לשתול “אליבי” בדיעבד שכן בטיימליין מודגש מתי נוסף העדכון הרטרואקטיבי.

image

 

5. אפליקציות המדיה החדשות: שיתוף אוטומטי לניוזפיד

תכונה חדשה נוספת שחשפה פייסבוק בוועידת F8 הן אפליקציות שיתוף מדיה חדשות המבוססות על ה-Open Graph של פייסבוק.

אפשר להתנסות באפליקציות החברתיות החדשות של אתרי החדשות גרדיאן, וושינגטון פוסט וול סטריט ג’ורנל.

האפליקציה החברתית של גרדיאן

האפליקציה החברתית וושינגטון פוסט

האפליקציה החברתית של וול סטריט ג’ורנל

image

עם התקנתן האפליקציות האלה יעדכנו את הטיימליין שלכם אוטומטית. אלה קוראים חברתיים שהופכים את החברים שלכם לעורכים. הדף הראשי שלהם חושף סיפורים וכתבות פופולריות על בסיס לייקים וצפיות. ככל שיותר חברים שלכם ישתמשו באפליקציה כך הקריאה בה תהפוך רלוונטית יותר עבורכם. חידוש נוסף הוא שאפשר גם לקרוא כתבות בתוך האפליקציה מבלי לצאת מפייסבוק. הכתבה מוצגת בתוך המסגרת של פייסבוק.

חשוב: עם קריאת כתבה היא תתפרסם אוטומטית בפרופיל שלכם. אין צורך ללחוץ על לייק. עצם הקריה מספיקה לפייסבוק כדי לעדכן את הניוזפיד והטיימליין בכתבה שקראתם. היבט זה מטריד, מוסיף “רעש” לפרופיל שלכם, עלול להטריד חברים ולגרום לכם מבוכות אז כדאי להיות סלקטיביים במה שקוראים.

image

 

image

אם חושבים על אפליקציות שיתוף המדיה (ספרים, מוזיקה, סרטים) שבדרך המבוססות על Netflix, Spotify, Hulu שבדרך, יש בכך כדי להעיד על הכיוון העתידי של פייסבוק: שיתוף אוטומטי לטיימליין של כל מאמר שתקראו, כל שיר לו תאזינו, כל סדרה או סרט בו תצפו. פייסבוק רוצה לדעת על כל מה שאתם עושים בחיים. מצד אחד זה רלוונטי ומועיל לגלות בניוזפיד ש-20 מחברי מאזינים לשיר החדש של אדל עם אופציה להאזין לו, אך קרוב גם הרגע בו נתחיל להיחשף לשיתופים לא רצוניים שנובעים מההגדרה האוטומטית הזו.


 
Email to a friend

‫האם כך יראה אייפון 4S?‬

: ‫האם כך יראה אייפון 4S?‬ : ‫האם כך יראה אייפון 4S?‬

מכשיר האייפון 5 של Apple גורר עימו לא מעט שמועות הקשורות כמעט לכל אספקט- עיצוב, צבע, חומרה, מצלמה ועוד.. אחת מהשמועות אומרת שהאייפון החדש יקרא בכלל אייפון 4S ולא אייפון 5 כמו שכולם חושבים.

השמועות החלו כבר בחודש מרץ 2011, לפני יותר מחצי שנה. חלקן אומרות שנראה מכשיר שונה לגמרי מקודמו שייקרא אייפון 5 והאחרות דווקא טוענות כי השינוי ממכשיר האייפון 4 יהיה מינימלי ולכן הוא ייקרא אייפון 4S (בדומה לאייפון 3G ו-3GS). בינתיים, מעצבים מוכשרים משתמשים בכישרונם כדי לעצב את האייפון החדש על פי ראות דעתם.

אחד מהעיצובים האחרונים שמסתובבים ברחבי האינטרנט נראה כך:

נכון שבמראה המכשיר החדש דומה מאוד לאייפון 4, אך יוכנסו מספר הבדלים. הראשון שבהם יהיה מצלמה משופרת של 8MP, בניגוד למצלמה הקיימת באייפון 4. הבדלים נוספים יהיו מעבד המכשיר, שככל הנראה יוחלף לA5 (בדומה לזה של אייפד 2). בנוסף, ייתכן ונראה שינוי בגודל המסך שיגדל מ3.5 אינץ' למשהו קרוב ל4 אינץ'.

נחכה ונראה..

מקור- iSpazio

 
Email to a friend

רוצים לעשות סוף לגנבות ? התקינו שערים חשמליים

: רוצים לעשות סוף לגנבות ? התקינו שערים חשמליים : רוצים לעשות סוף לגנבות ? התקינו שערים חשמליים

שערים חשמליים מבית שערים (אב-שער) בע"מ מוכיחים פעם אחר פעם שיש פתרון בלעדי למניעת גנבת רכבים מהחניה.

חברתנו שערים (אב-שער) בע"מ היחידה בארץ אשר צברה ניסיון מוכח בפתרון סופי נגד גנבת רכבים.

ניסיונות מוכחים בערים: גבעת שמואל, הוד השרון, רמת השרון וגם בבני ברק אז אל תהססו, אם ברשותכם רכב יוקרתי או יקר ערך תתקשרו עכשיו: 03-6545000

 
Email to a friend

‫הכל שקוף וחשוף – וזה מרגש!‬

: ‫הכל שקוף וחשוף – וזה מרגש!‬ : ‫הכל שקוף וחשוף – וזה מרגש!‬

לאט לאט השינויים שפייסבוק הכניסה לאתר שלה מתחילים לחלחל. בהדרגה מתבררת משמעות השינויים בכל הקשור לדרך שבה הגולשים מתנהגים בתוך פייסבוק – אולי גם מחוצה לה. לפני כמה ימים כתבתי על השינוי שאני מרגיש בהתנהגות שלי בכל הקשור למנויים האנונימיים שמתחילים לעקוב אחר חשבון הפייסבוק שלי עם הפעלת תכונת ה-Subscribe, אבל ביומיים האחרונים הבנתי שזו רק ההתחלה.

שני השינויים המרכזיים עליהם הכריזה פייסבוק הם הטיים-ליין (Timeline) והיישומים החברתיים (Social Apps) ובשני המקרים לשני החידושים השלכות מרחיקות לכת.

Timeline
הטיים-ליין, תכונה שגרמה לרבים להכריז על עצמם כמפתחי אפליקציות כדי שיוכלו ליהנות ממנה עוד לפני שפייסבוק השיקה אותה באופן רשמי, הופכת את דף הפייסבוק לעמוד הזהות הדיגיטלית שלנו. פייסבוק הכניסה את ממד הזמן לתוך הפרופיל ובאמצעותו כל האירועים שעליהם דיווחנו, כל התמונות שהכנסנו, כל הקישורים שעליהם המלצנו, כל הפעילות הדיגיטלית שלנו באתר (שבעבור רבים היא סך הפעילות הדיגיטלית שלהם בעולם), מסודרים כעת בסדר כרונולוגי.

התגובות מצד מכורי פייסבוק לא איחרו לבוא. אורלי יקואל, אושיית אינטרנט וחובבת פייסבוק ידועה, מיהרה להפעיל את התכונה ומיד אחר כך העלתה תמונות שלה – מהגן. זה לא שהיא לא העלתה תמונות של עצמה קודם לכן לפייסבוק. למעשה, היא עצמה הכריזה שעם הפעלת הטיים-ליין המוני התמונות שכבר העלתה הסתדרו כמו חיילים בסדר כרונולוגי. אבל זה לא הספיק לה. עכשיו היא ממהרת להשלים את תמונת חייה כפי שהיתה לפני שפייסבוק הופיעה, כאילו אם תמונת הגן שלה לא תהיה באתר – לא נדע שהלכה לגן, לא נכיר בכך שהיו לה חיים טרם הופעת פייסבוק. אחרי הכל הם אינם מתועדים.

גיא אליאב, מנכ"ל נענע10, כתב: "הטיים ליין שלי, זה הדבר שהכי מרגש. אותי". עניתי לו שזה הסטטוס העצוב ביותר אותו קראתי השבוע. הוא לא נותר חייב: "יובל אם היית משתף את החיים שלך בפייסבוק אולי גם היית מתרגש. מעצמך" ועל כך עניתי: "גיא, אם הייתי מרגיש צורך להיות עבד של אידיאולוגיה של תאגיד אמריקאי, גם אני הייתי משתף את החיים שלי בפייסבוק. עד שזה יקרה אני אתרגש ממך. מתרגש. מעצמך". מכאן והלאה השיחה הדרדרה, גיא האשים אותי בכך שאני פרובוקטור ונאלצנו להיפרד ולא כחברים. לא נורא.

האמת היא שלא התכוונתי לעקוץ אותו ואם הוא נעלב, אני מתנצל. הסטטוס שלו באמת העציב אותי. העציב אותי לראות כיצד אנשים מקבלים על עצמם ללא שום חשיבה ביקורתית, ללא כל יכולת או אפילו ניסיון של רפלקסיביות מינימלית, אידיאולוגיה קיצונית לפיה הם צריכים, ממש נדרשים, להתמסר לאתר אינטרנט אחד ולהעלות אליו את כל החיים שלהם, משמימים ככל שיהיו, בנאליים ככל שיהיו ולסדר את החוויות שלהם על פי תבניות שהוכנו עבורם מבעוד מועד. לאחר מכן, הם מתרגשים. מעצמם. מבלי להיות גרפי מדי אומר שדומה הדבר לילד קטן שמתרגש מכך שהוא הרגע עשה את צרכיו. זה ממש מרגש אותו. הוא נרגש. מהקקי. של עצמו. אין פלא שיש מי שמתאר את התכונה הזו ככזו המובילה לנרקיסיזם מוחלט.

שלא תבינו לא נכון, מי שמעוניין להתמסר מרצונו החופשי לציווי הקטגורי של "שתף!" מוזמן לעשות את זה. איטס אה פרי קנטרי. אבל כדאי לדעת שאנחנו נמצאים בתוך חלון ייחודי בהיסטוריה: אנחנו מסוגלים לחשוב על מה שהשתנה כיוון שאנחנו מכירים את מה שהיה קודם. בעוד כמה שנים, נתקשה כולנו לזכור איך זה היה בימים ההם (בשבוע שעבר) שבהם, כאשר גלשנו לתוך פרופיל של אדם ולא ראינו תמונות של המטפלת שלו מחליפה לו חיתול, מרגש ככל שזה יהיה.

Social Apps
השינוי השני, היישומים החברתיים, קשה יותר להבנה מכיוון שרוב היישומים עדיין לא הושקו ואולם שני טקסטים שאותם קראתי ביממה האחרונה הבהירו לי את מה שחשדתי בו לפני שניסיתי את אותם: לא רק שפייסבוק מזמינה אותנו לשפוך את עיסת חיינו לתוך האתר שלה (היא כבר תעשה בהם סדר), היא מעתה תדווח על כל פעולה שנעשה באתר.

שני היישומים החדשים של "הוושינגטון ופוסט" ו"הגארדיאן" פועלים כך שאם אתה מתקין אותם בחשבון שלך ולאחר מכן מקליק על כתבה מסוימת שהתפרסמה באחד משני העיתונים, היישום ידווח באופן אוטומטי, ללא כל שיקול דעת מצידך ש"קראת" את הטקסט. זה לא משנה אם באמת קראת את כל הטקסט, זה לא משנה עם היד שלך החליקה והקלקת על הכתבה הלא נכונה, זה לא משנה אם קראת את הכתבה וחשבת שהיא מחורבנת ושלא היית קורא אותה אם היו חייך תלויים בכך ובוודאי שלא היית ממליץ עליה לחברים שלך – כל זה לא משנה. מהרגע שהקלקת, היישום מייצר אירוע, האירוע הזה נזרק ל-Ticker וזה מיד מעדכן את כל החברים שלך ש"קראת" כתבה מסוימת.

באותו האופן ממש יעבדו ישומים נוספים כמו ישומים המאפשרים לך להאזין למוזיקה דרך האתר, ישומים שמזמינים אותך לשחק באתר, לקרוא באתר, לצפות בקטעי וידאו באתר – לבצע כל מיני פעולות באתר – הישומים האלו ידווחו מעתה והלאה על כך ש"קראת", "צפית", "האזנת", "התעניינת" ואלו יוזנו אל הטיים-ליין כדי שכולנו נדע שמתישהו, לפני ארבע שנים, היה לך טעם מזוויע במוזיקה.

וזו בדיוק הטענה של הטקסט הזה שהתפרסם ב-Slate: היישומים האלו מחסלים את הטעם הטוב. בניגוד ל-Like שהוא פעולה אקטיבית שנועדה לרמז באופן רדוד ושטחי ש"אהבת" משהו ולכן, בצורה משונה, עקיפה ולא לגמרי ברורה, אתה סומך את ידיך על התוכן, אתה סוג של ממליץ עליו, אתה מזדהה איתו ברמה כזו או אחרת, היישומים החדשים שמדווחים על הפעולות שלך שוללים מהגולשים את שיקול הדעת שלהם. אם אני שומע לרגע אחד את "אבבא" זה לא אומר ש-1. אני ממליץ עליהם, 2. אני אוהב את מה ששמעתי, 3. אני רוצה שכולם ידעו שזה מה ששמעתי – אבל במידה והתקנתי את אותם "ישומים חברתיים", זה בכלל לא משנה מה אני רוצה ומה אני חושב על התוכן שצרכתי. הוא משותף, באופן אוטומטי, עם כולם, גם עם אלו שעוקבים אחריי ושאותם אני בכלל לא מכיר.

שלא תבינו לא נכון, יש אנשים שאין להם בעיה עם זה, יש אנשים שמעוניינים לשתף את העולם בכל גרעאפס שהם תוקעים, שזה מרגש אותם. יש גם אנשים שבטוחים שהטעם שלהם מצוין גם כשהם מאזינים לזבל או שלא אכפת להם שאחרים ידעו שהטעם שלהם מחורבן. יש אנשים מכל מיני מינים וסוגים ולכולם, כך קובעות כל מיני אמנות של האומות המאוחדות, מגיע לחיות. אבל אלו מבינינו שסבורים שפייסבוק פותרת בעיה ("קשה לנו לשתף, ממש קשה לנו ללחוץ על לייק") שאף אחד לא באמת התלונן עליה או הרגיש בקיומה, צריכים לדעת שפייסבוק הופכת בהדרגה למקום שקוף בצורה מטרידה. כל כך מטרידה שכאשר אתה מצביע על הגיחוך והאבסורד בפרקטיקה החדשה אתה מוקע בטענה שאתה לא מספיק משתף את האחרים בחיים שלך, שאתה לא מספיק מתאמץ, לא מספיק משתדל. אם רק היית כמונו, היית מבין. ומתרגש. מעצמך.

לפני כמה שנים טען קליי שירקי שעם הזמן הוא שם לב שהוא צריך להשקיע יותר ויותר אנרגיה ומאמץ כדי להסביר לסטודנטים שלו שמה שהם עושים בפייסבוק הוא לא "טבעי" ושאפשר לנתח את ההתנהגות שלהם גם בצורה ביקורתית. שירקי דיבר על שינוי שהתרחש במהלך של שנים. כיום, שלושה ימים לאחר השקת התכונות החדשות בפייסבוק, יש כבר מי שסבור שהוא מתנהג בצורה "טבעית" ומכאן שכל השאר הם לא יותר מאשר חבורה של נודניקים ש-simply doesn't get it.

יש לי חבר שטוען שהשינויים שפייסבוק הכניסה לאתר עושים לו חשק לסגור את החשבון. אני קצת יותר אמביוולנטי. עם הזמן למדתי להעריך את פייסבוק ואת השינוי העצום שהיא הכניסה לחיים של מאות מיליוני בני אדם בעולם. אבל תסלחו לי אם אני לא ממהר להתרגש, לא מפייסבוק ולא מעצמי. אני מעדיף בינתיים להתבונן מהצד, קצת בחשדנות, גם בממהרים להתרגש.

 
Email to a friend

More Recent Articles


Click here to safely unsubscribe from "בלוגרים - רק בלוג עצמאי - קהילת בלוגים עצמאיים בעברית." Click here to view mailing archives, here to change your preferences, or here to subscribe


Your requested content delivery powered by FeedBlitz, LLC, 9 Thoreau Way, Sudbury, MA 01776, USA. +1.978.776.9498